2024

Nagrody
Kategorie

Nagroda

 

Best Brands Awards to niezależna międzynarodowa nagroda w  dziedzinie marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania GfK - an NIQ company, jednego z globalnych liderów w zakresie analityki danych. Ranking zainicjowany został ponad 20 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group. Za sprawą polskiej grupy marketingowo-technologicznej ranking jest obecny w Polsce od 2022 roku. Ukazuje najsilniejsze marki na polskim rynku oraz wyróżnia tych, którzy na co dzień pracują na ten sukces.

To, co od samego początku wyróżnia ranking Best Brands, to jego unikalna metodologia, która decydujący głos oddaje konsumentom.  Właśnie oni, poprzez swój wybór, ponownie wskażą, które marki zasłużyły, by otrzymać „Oscara Marketingu”, i to dwukrotnie. Swojej pierwszej oceny konsumenci dokonują bowiem podczas zakupów, sięgając po portfel. “Share of Wallet” jest więc jednym z dwóch głównych wskaźników analizowanych przez niezależny instytut badań konsumenckich GfK. Wskaźnik ten określa faktyczny sukces, jaki odniosły marki na rynku polskim. Drugi wskaźnik wynika bezpośrednio z opinii konsumentów. To jest „Share of Soul”, który udowadnia, jakie firmy zyskały serca klientów, a także ich uznanie i zaufanie.

Best Brands to aktualnie jedyny ranking, który mierzy siłę marki wyłącznie na podstawie tych dwóch wskaźników.

Laureaci Best Brands w Polsce wyłaniani są w kilku kategoriach.

Kategorie rankingu odzwierciedlają zarówno aktualne trendy na rynku, jak i obszary zainteresowań konsumentów w danym kraju. 

Best Brands to marki, które osiągają mocną pozycję rynkową i budują silną więź emocjonalną z konsumentem. Firmy, do których one należą, dzięki uważnej obserwacji rynku oraz innowacyjnemu podejściu – przekonują, że nawet w trudnych czasach można odnosić sukces. 

Wyróżnienie i promowanie skutecznego zarządzania marką, jak również wymiana doświadczeń i inspirujące wystąpienia wyjątkowych osobowości są niewątpliwie ogromnym atutem prestiżowej gali Best Brands Poland, która, na wzór innych krajów europejskich, również w Warszawie na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży marketingowej.

Organizatorem i gospodarzem uroczystej gali, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie rankingu jest Group One – największa, niezależna grupa komunikacyjna w Polsce oraz partner merytoryczny GfK - an NIQ company, jeden z globalnych liderów w dziedzinie analityki danych.

KATEGORIE

Więcej informacji o rankingu Best Brands 2023 znajdziesz na stronie naszego partnera.

Dowiedz się więcej