2024

Nagrody
Kategorie

Nagroda

 

Best Brands Awards to niezależna, międzynarodowa nagroda w  obszarze marketingu, przyznawana na podstawie kompleksowego badania GfK - an NIQ company, jednego z globalnych liderów w dziedzinie analityki danych. Ranking, zainicjowany został ponad 20 lat temu w Monachium przez Serviceplan Group. Za sprawą polskiej grupy marketingowo-technologicznej ranking jest obecny w Polsce od 2022 roku. Wyłania najsilniejsze marki na polskim rynku oraz wyróżnia tych, którzy na co dzień stoją za tym sukcesem.

To, co od samego początku wyróżnia ranking Best Brands to jego unikalna metodologia, która decydujący wybór oddaje w ręce konsumentów.  To oni, poprzez swój głos ponownie wskażą, które marki zasłużyły i otrzymają „Oscara Marketingu”, i to dwukrotnie. Swojego pierwszego wyboru konsumenci dokonują bowiem podczas zakupów poprzez portfel. “Share of Wallet” jest więc jednym z dwóch głównych wskaźników analizowanych przez niezależny instytut badań konsumenckich GfK. Wskaźnik ten określa faktyczny sukces rynkowy, jaki odniosły marki na rynku polskim. Drugim wskaźnikiem ocenianym głosem konsumentów jest „Share of Soul”, który opisuje, jakie firmy zyskały serca klientów, a także uznanie i zaufanie w ich oczach.  

Best Brands to aktualnie jedyny ranking, który mierzy siłę marki wyłącznie w oparciu o te dwa wskaźniki.

Laureaci Best Brands w Polsce wyłaniani są kilku kategoriach.

Kategorie rankingu odzwierciedlają aktualne trendy na rynku, jak i obszary zainteresowań konsumentów w danym kraju. 

Best Brands to marki, które osiągają mocną pozycję rynkową i budują silną więź emocjonalną z konsumentem, które dzięki uważnej obserwacji rynku oraz innowacyjnemu podejściu – udowadniają, że nawet w trudnych czasach można odnosić sukces. 

Wyróżnienie i promowanie skutecznego zarządzania marką, jak również wymiana doświadczeń i inspirujące wystąpienia wyjątkowych osobowości są niewątpliwie ogromnym atutem prestiżowej gali, która na wzór innych krajów europejskich, również w Warszawie na stałe wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży marketingowej.

Organizatorem i gospodarzem uroczystej gali, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie rankingu jest Group One – największa, niezależna grupa komunikacyjna w Polsce oraz partner merytoryczny GfK - an NIQ company, jeden z globalnych liderów w dziedzinie analityki danych.

KATEGORIE

Więcej informacji o rankingu Best Brands 2023 znajdziesz na stronie naszego partnera.

Dowiedz się więcej